ویدئو سرور امکان تبدیل یک سیستم آنالوگ
یک ویدئو سرور امکان تبدیل یک سیستم آنالوگ به Network Video بدون اجبار به کنار گذاشتن تجهیزات آنالوگ موجود را فراهم می آورد، قابلیت های جدیدی به سیستم های CCTV قدیمی می دهد و نیاز به امکانات ویژه نظیر کابل کواکسیال، مانیتور ها و DVR ها را از بین می برد. با استفاده از ویدئو سرور DVR ها بی ارزش خواهند بود زیرا ذخیره تصاویر توسط کامپیوتر های موجود در شبکه انجام خواهد گرفت .ویدئو سرور امکان تبدیل یک سیستم آنالوگ/تکنودید/TECHNODID
بطور معمول Video Server ها، یک تا چهار ورودی برای اتصال به دوربین های آنالوگ سنتی دارند. همچنین یک پورت شبکه Ethernet، Web Server داخلی، یک مدار مجتمع فشرده ساز و یک سیستم عامل درون هر سرور وجود دارد. سیگنال های ورودی آنالوگ، به ویدئوی دیجیتال تبدیل می شوند و روی یک شبکه کامپیوتری ارسال می گردد، که دسترسی و مشاهده آسانتر را ممکن می سازد.
علاوه بر ورودی ویدئو، سرور ها قابلیت های دیگری نیز دارند: ورودی و خروجی های دیجیتال، پورت های سریال برای کنترل PTZ و همچنین صدای دوطرفه.


چشم دزدگیر اماکن و سیستم اعلام سرقت
ترمينالهاي اتصال (TERMINALBLOCK ) – ( WIERING )
تغذيه اين چشمي 6 الي 9 ولت dc مي باشد و دو ترمينال براي اتصال منبع تغذيه مشخص شده است اين ترمينال ها با علامت + و – يا GND و VIN مشخص مي شوند . دو عدد ترمينال نيز براي اتصال به دو سر كنتاكت بسته رله ي روي برد موجود است كه با عبارت ALARM يا RLY-NC مشخص شده اند . ممكن است در بعضي از چشمي ها عبارت Rely نيز براي اين قسمت نوشته شود . توجه كنيد كه اين كنتاكت در حالت عادي بسته است (NC ) و در صورت تحريك سنسور به صورت باز در مي آيد . اگر از تعداد بيشتري سنسور استفاده شود بايد كنتاكت بسته ( ALARM ) در تمام سنسورها با هم سري شده و سپس به مركز كنترل وصل گردد . لازم به ذكر است كه در مدل IR-TEC با در آوردن جامپر مربوط روي برد ( NO ) مي توان اين كنتاكت را به صورت باز در آورد و از آن جهت اتصال در *سيستم تلويزيوني مدار بسته CCTV* استفاده كرد . دو ترمينال ديگر نيز روي P.C.B به عنوان TAMPER وجود دارد كه به دو سر يك شستي باز مينياتوري روي برد وصل مي باشند و به صورت سري با ترمينال TAMPER
ساير سنسورها به مركز كنترل وصل مي شود . هنگام بستن قاب سنسور اين شستي تحت فشار قرار مي گيرد و بسته مي شود و اگر فردي اقدام به باز كردن قاب كند اين شستي باز شده و مركز كنترل اعلام خطر مي كند.چشم دزدگیر اماکن و سیستم اعلام سرقت /تکنودید/TECHNODID

    - LED نشانگر :
هنگام حركت انسان از جلوي سنسور اين LED روشن مي شود و بعد از انجام تست اوليه مي توان با در آوردن جامپر LED روي برد آن را غير فعال و خاموش كرد .

جامپر تنظيم تعداد پالس ( P.cnt ) و ( p.c ) :
براي كم كردن امكان اعلام خطر اشتباهي كه ممكن است به دليل شرايط محيطي يا تداخل ناشي از خطوط برق اتفاق بيافتد امكان شمارش روي اين سنسور ها قرارداده شده است تا سنسور تنها پس از دريافت تعداد پالس مشخص شده ايجاد آلارم كند . در مدل ir-tec با قرار دادن جامپر مربوطه روي پين هاي مشخص شده روي p.c.b مي توان تعداد پالس ها را روي 2 يا 3 تنظيم كرد . در اين صورت سيگنال آلارم وقتي فرستاده مي شود كه به تعداد مشخص شده و با فاصله 20 ثانيه پالس فرستاده شود . در مدل KLAXON با در آوردن جامپر تعداد پالس يك مي شود و با قرار دادن آن روي پين هاي 2 و 3 تعداد پالس 2 مي شود . و با قرار دادن جامپر روي پين هاي 1 و 2 تعداد پالس 3 مي شود . وصيه مي شود در اين مدل براي لنزهاي پرده اي و رنج بلند پالس را روي 2 بگذاريد و براي فواصل بيشتر از 12 متر نيز تعداد پالس را روي 3 نگذاريد .
اين سنسورها پهناي پالس را نيز در نظر مي گيرند و در صورتي كه تعداد پالس توسط بدن انسان به صورت ممتد ايجاد شود بدون معطلي سيگنال آلارم فرستاده مي شود .

    - تنظيم منطقه ديد چشمي ( سنسور ) :
در سمت چپ برد يك پيچ يا قفل وجود دارد كه برد را روي قاب محكم مي كند با شل كردن آن مي توان برد را بالا يا پايين برد . در سمت راست نيز نشانگري وجود دارد كه روبروي آن اعدادي حك شده است . با حركت دادن برد و تنظيم نشانگرروي اعداد مختلف و تنظيم ارتفاع نصب چشمي مي توان محوطه تحت پوشش سنسور را تغيير داد .
توجه : سنسورها ممكن است داراي يكي از 4 نوع لنز زير باشند كه هر كدام الگوي ديد ( منطقه تحت پوشش ) متفاوتي از نظر زاويه و برد دارند ، و معمولا در كاتالوگ سنسورها نشان داده مي شود .